8 komentářů u „Poradna

 • 12.6.2019 (20:27)
  Trvalý odkaz

  Pokud máte jakýkoliv dotaz, můžete se nás zeptat. Jestli chcete zůstat anonymní, neuvádějte své jméno. Pokud to bude možné, pokusíme se Vám poradit, případně můžeme domluvit schůzku.

  Reagovat
 • 19.6.2019 (11:08)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den pane JUDr.,

  obracím se na Vás velmi zdvořile ve věci právní porady ve věci nároku poškozeného v tr .řízení, příp.uplatnění náhrady škody. Z tohoto předmětného důvodu Vás prosím o sdělení, zda-li toto v době co nejbližší bylo možné.
  Vřelé díky za sdělení.
  S pozdravem,
  Jiri Janc

  Reagovat
  • 20.6.2019 (18:47)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   samozřejmě ozvu se Vám na uvedený e-mail.

   S pozdravem

   Reagovat
 • 2.7.2019 (6:41)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den pane doktore,

  ráda bych Vás požádala o radu ohledně svěření nezletilého dítěte do výhradní péče otce a upravení styku dítěte s matkou.
  Jde o situaci, kdy matka ze dne na den odešla z manželství/domácnosti, opustila svou 13 let starou dceru, o kterou se tak přestala starat a manžela, zrušila trvalý pobyt na společné adrese a nahlásila se trvale na jinou adresu k novému příteli, se který nyní žije.
  Dcera nechce s matkou komunikovat, nechce jí navštěvovat a chce zůstat žít s otcem, který se o ní řádně stará. Dcera začal mít i díky tomu lehké psychycké potíže, které se otec dsnaží řešit u lékařů a odborníků. Dcera s otcem bydlí v bytě v osobním vlastnictví 2+KK cca 48m2. Dcera má svůj vlastní pokoj. Matka se s dcerou stýkat chce, ale zatím neprojevila zájem jak často.

  Prosím tedy o radu, jak postupovat v této nelehké situaci? Pomůže v tomto ohledu OSPOD, na který se otec bude obracet? Může otec zažádat o svěření dítěte do své výhradní péče? Pokud soud určí konkrétní styk dítěte s druhým rodičem a dítě nechce, co se v těchto případech dá dělat?

  Mockrát děkuji za cenné informace.

  Reagovat
 • 1.8.2019 (15:03)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den pane doktore,

  rád bych se zeptal, zda poskytujete služby i ve věci vymáhání dluhu (občanský spor).

  Moc děkuji za případnou odpověď/pomoc.

  S pozdravem,
  Ján

  Reagovat
  • 1.9.2019 (23:01)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, ano, poskytujeme poradenství i v oblasti vymáhání dluhů. S pozdravem JŠ

   Reagovat
 • 25.8.2019 (11:12)
  Trvalý odkaz

  Chci se zeptat,zda mě může dát zaměstnavatel výpověď,když nechci chodit do práce ve 2 ráno,teď chodíme o půl 4.Bojim se o zdraví,je mě 60 let a děláme každý den celý život přesčas,teď by to bylo ještě víc.Nevim,co dělat,když přinesu papír od lékaře,dá mě výpověď,už to jedné paní udělal.Dekuji za odpověď.

  Reagovat
  • 1.9.2019 (23:04)
   Trvalý odkaz

   Vážená paní PJ,

   ve Vašem případě bych doporučil, abyste navštívila poskytovatele pracovnělékařských služeb (lékaře), který by mohl vydat posudek o tom, že na základě Vašeho zdravotního stavu není vhodné vykonávat tzv. noční práce. Pokud by se takovýto posudek podařil – tedy lékař by Vás opravdu uznal nezpůsobilou k těmto pracem, je možné se obrátit na zaměstnavatele s žádostí o převedení na jinou práci podle § 45, kdy zaměstnavatel má povinnost Vám jinou práci přidělit, pokud to z lékařského posudku vyplývá.

   Pokud by vám zaměstnavatel hodlal dát výpověď – což by samozřejmě mohl, je dobré mu připomenout, že každá výpověď musí být řádně odůvodněna. Bylo by dobré se s lékařem domluvit, že touto prací jste ohrožena budoucí nemocí z povolání (pokud to samozřejmě bude možné). V tomto případě byste pak v případě výpovědi mohla mít nárok na odstupné ve výši 12ti násobku vašeho průměrného výdělku.

   Ze zákona nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce. Je však možné, že jste se dohodli písemně na více hodinách. Pokud ne a práce přesčas by přesahovala zákonem stanovenou mez, doporučil bych se obrátit na příslušný inspektorát práce, kde Vám pomohou a zaměstnavatele prošetří a případně napomenou. Tímto můžete zaměstnavatele i motivovat v případě žádosti o převedení na jinou práci.

   Děkuji a přeji hezký den,

   JUDr. Jaromír Štůsek, LL. M., advokát

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *